Čištění koberců

 

čištění KOBERCŮ RENOVACE marmolea CENÍK čištění koberců REFERENCE kontakt KOBERCE marmoleum CENÍK čištění žaluzií REFERENCE KONTAKT KOBERCE MARMOLEUM Volejte 603 704 064 CENÍK čištění čalounění REFERENCE KONTAKT koberce MARMOLEUM ceny voskování marmolea Reference KONTAKT KOBERCE MARMOLEUM ceník REFERENCE kontakt

 

Valid XHTML 1.0 Transitional
Ověřit CSS!

KOBERCE, ČALOUNĚNÍ A ŽALUZIE

Praní / čištění

Existují dva způsoby praní / čištění – suchá a mokrá metoda. Suchá metoda je výhodnější na perské koberce (čistě přírodní materiál), protože nehrozí po praní / čištění možnost mírného zvlnění koberce.

Je ale pravda, že tam, kde suchá metoda při praní / čištění končí – protože není tak účinná – mokrá metoda pokračuje a při praní/čištění dosahuje lepších výsledků. Příroda používá pro praní / čištění mokrou metodou – nikoli suchou

Přípravky na praní / čištění

Aby praní / čištění bylo účinné, je potřeba použít kvalitní profesionální výrobky.
Na praní / čištění koberců, čalounění a žaluzií používám výrobky - Romy, Profex Rapid, Drumat a RM 765 (proti roztočům). Praní / čištění s těmito přípravky je velmi účinné a efektivní.
Romy a Drumat jsou tekuté přípravky na praní/čištění, Profex Rapid je práškový přípravek na praní / čištění.

Pracovní postup praní / čištění

Lidé někdy mají představu, že mokrý proces praní / čištění je zdrojem plísní apod. Měli by pravdu, pokud by vlhkost zůstávala dlouhé hodiny až dny (k čemuž někdy dochází při neodborném praní / čištění koberců). Pokud však koberec není tzv. ‚utopen' (tedy promočen skrz), není se čeho obávat.

Koberce, které takto ošetřím, zůstávají vlhké cca 3-4 hodiny (někdy i méně), záleží na tloušťce materiálu. Dobré větrání zajistí rychlé proschnutí po praní / čištění.

Čalounění po praní / čištění zůstává vlhké déle, neboť tloušťka materiálu je podstatně hlubší. Některá místa čalounění jsou více zašpiněná, a proto se musí při praní / čištění více drhnout.

Žaluzie na praní / čištění demontují a odvezu je. V dílně se oddělí závaží a řetízky a proběhne praní / čištění jedné každé lamely odděleně. Provedu případné opravy a po usušení je opět zkompletují a odvezu k zákazníkovi.